Čmelák - Společnost přátel přírody

Naše organizace vznikla v roce 1994 a patří mezi významné ekologické neziskové organizace v ČR. Těžiště našich aktivit je v obnově a budování nových přírodních lokalit v tzv. běžné krajině, mimo chráněná území, kde vytváříme nové biotopy pro celou řadu vzácných a chráněných rostlin a živočichů. Zároveň spojujeme tuto činnost s ekologickou výchovou a osvětou.

Spravujeme přes 650 000 m2 vlastních, převážně lesních pozemků a další stovky tisíc m2 pozemků jiných vlastníků. Ve vlastních školkách si pěstujeme sazenice stromů a keřů na výsadby do krajiny, včetně ohrožených druhů. Vlastníme také dvě historické horské chalupy, které nám pomáhají financovat z příjmů z pronájmů naši činnost.

Naše příjmy tvoří zejména granty a dotace, včetně fondů EU i zahraničních nadací, dále příjmy od sponzorů, individuálních dárců, veřejných sbírek a zakázek.

Mezi naše hlavní aktuální projekty patří Nový prales, Mokřady Jablonné, Louky a biodiverzita a Koalice pro krajinu. Více se o naší činnosti dozvíte na cmelak.cz nebo koaliceprokrajinu.cz

Uvažujete o půjčce?​

Vyplňte prosím tento stručný formulář, údaje označené * jsou povinné.

PS: Pokud nechcete, abychom Vám volali, vyplňte pouze Váš email a zašlete nám Vaše dotazy.