Fond pro přírodu

Nově zřízený Fond pro přírodu nabízí právě tuto kombinaci. Z Vašich půjček budou financovány konkrétní ekologické projekty zlepšující stav naší krajiny – nové tůně, remízky, aleje nebo pestré louky. Peníze vám po sjednané době vrátíme i s úrokem. Zřizovatelem fondu je ekologická organizace Čmelák.

Fond pro přírodu byl založen pro podporu ekologických projektů, jejichž větší rozvoj blokují tyto tři faktory:

Projekty je nutné předfinancovat

Příprava je časově náročná ​

Potřebujeme vykupovat pozemky ​

Projekty je nutné předfinancovat

Velká část projektů je financována tak, že peníze dostaneme od nadací a různých fondů až zpětně po jejich realizaci. Vše tedy musíte zaplatit nejprve z vlastních peněz, nebo si je půjčit v bance. Tyto možnosti jsou ale omezené a nestačí na všechny projekty, které chceme dělat. Půjčky od lidí nám umožní připravit více projektů s větším dosahem a vytvořit tak více nových přírodních lokalit

Příprava je časově náročná

Samotné realizaci opatření v krajině mnohdy předchází většinou několik let příprav, jednání s vlastníky pozemků, zajišťování různých vyjádření a povolení. To stojí stovky tisíc Kč u jednotlivých projektů, které se nám vrátí ale až za několik let. I zde nám půjčky umožní připravit více projektů a s větším dosahem.

Potřebujeme vykupovat pozemky

Pokud se nám podaří pozemek, kde má proběhnout jeho revitalizace, vykoupit, je vše rázem snadnější. Čmelák aktuálně spravuje již 650.000 m2 vlastních pozemků.  Půjčky nám umožní získat další zajímavé pozemky a vytvořit na nich nová místa pro přírodu.  

Vaše půjčka nám může pomoci právě s těmito problémy. Za uplynulých 30 let naší činnosti jsme si půjčili a také splatili desítky půjček v hodnotě mnoha milionů korun. Půjčujeme si jen tolik, kolik dokážeme splatit a vždy také jen tolik, aby půjčky byly kryté hodnotou našeho majetku. Tak co, jdete do toho s námi?

Chci poskytnout půjčku

Děkujeme. Vaše ochota pomáhat, spolu s námi přírodě, nás těší. Vyplňte prosím formulář a pošlete nám Vaši nezávaznou nabídku.

Chcete poskytnout půjčku?​

Po vyplnění formuláře Vám pošleme na Váš email návrh smlouvy. Vše si můžete kdykoliv rozmyslet, návrh smlouvy je zcela nezávazný. Smlouva bude naplněna pouze v případě, pokud pošlete peníze. Rádi zodpovíme i jakékoliv Vaše dotazy.

Uvažujete o půjčce?​

Vyplňte prosím tento stručný formulář, údaje označené * jsou povinné.

PS: Pokud nechcete, abychom Vám volali, vyplňte pouze Váš email a zašlete nám Vaše dotazy.